| bumtzbumtz a întrebat:

Cum fac sa scriu cu diacritice pe calculator? Imi trebuie la un proiect la informatica! Va rog raspuns urgent!

Răspuns Câştigător
| FoarteTareFrate a răspuns:

Buna. Http://www.diacritice.com/, scrii textul tau si apoi il copiezi, il adaugi aici. Ai grija sa iti corectezi tu in unele locuri caci ei iti dau optiunea de a alege in ce forma sa puna diacriticile... daca unele cuvinte nu merg, seteaza de sus de acolo apoi "sedila" daca prima oara a fost virgula si atunci ar trebui sa se faca toate. Fundaa? :)

1 răspuns:
| AlinaAndra a răspuns:

Http://www.diacritice.com/ incearca asta