| Andreiutza_1464 a întrebat:

Cum sa scriu cu diacritice la windows 7? la scoala calculatorul de la informatica are alt windows si astazi am invatat sa scriem cu diacritice pe acela.va rog instructiuni pentru windows 7! cel mai bun raspuns... fundoi!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Start-control panel- Clock, language and region- region and language- keyboards and language- change keyboards.Prima să fie Romanian(legacy). Ca să fie prima ai în dreapta, după ce selectezi, move up, dai click, apoi Apply, ok. Dupa ce setezi ce ţi-am zis, cand pui de jos de lânga ceas En, ai tastatură făra diacritice, când pui Ro, o ai cu diacritice.

2 răspunsuri:
| Fredie a răspuns:

Buna. Exista acel language bar, la fel ca si in XP. Selectezi de acolo, limba romana si poti scrie cu diacritice. Daca cumva nu ai activata aceasta optiune in versiunea ta de win 7, poti sa o activezi tu din Control Panel. Bye.

| Andreiutza_1464 explică:

Repet:windows 7 am paint nu control panel.