| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

Salut TPU daca vreau sa imi achizitionez un nou router la internet mai puternic in casa mea trebuie sa sun la digi sa imi dea drumu la el sau decat il conectez la acel aparat patrat alb care emite semnal la tv si net, multumesc dau funda

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Acel aparat alb e si el router si modem in acelasi timp si da il conectezi la el dar inainte de asta trebuie configurat ca altfel nu va merge iar cum vad tu nu cred ca vei putea, deci cauti pe cineva!
Si nu trebuie sa suni la digi, faci ce vrei in casa ta, la ei suni numai daca ai probleme cu netul!

| Yulian_Crystian_1995_Sjwv explică (pentru lpavel):

Cum trebuie sa il configurez

| lpavel a răspuns (pentru Yulian_Crystian_1995_Sjwv):

Pai asta e o poveste lunga si degeaba iti explic ca tot nu vei stii, apoi pas cu pas nu-ti pot explica ca fiecare router se configureaza putin mai altfel... Mai bine inainte de al cumpara cauta pe Yotube: cum se configureaza un router wi-fi? Iar ce clipuri vei gasi asa router iti cumperi si poate dar chiar si asa poate vei reusi tu sa-l configurezi!

3 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Cumpara un wifi repeater si ai rezolvat.