| TeoTudor a întrebat:

De peste 4 ani ma confrunt cu o problema... MATREATA. Acum ceva timp aveam foarte putina printre care( matreata + coaja ) Dar acum problema s-a agravat. Am numai coji in cap + matreata si ma si MANANCA( Ma scarpin rau de tot ) Va rog ajutati-ma am incercat tot felul de samponuri chiar si chestia cu oul si nu mai stiu ce NU A MERS. Am mai cumparat de la farmacie de aici un sampon din asta sepcial pentru matreata dar doar in procent de 45% imi disparuse... Va rog ajutati-ma! crying

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

In farmacii gasesti sapun cu sulf.Nu miroase bine dar cu un balsam de par dupa spalare si o clatire cu apa abundenta rezolvi problema.
Efect imediat iar de durata dupa 2-3 folosiri.
Sanatate thumbs up

| Cipri99 a răspuns:

Salut si eu am asa cceva du-te la dermatolog si pana atunci nu mai schimba samponul asa cand iei un sampon ii bine sa ramai pe ala ca si de la asta se cauzeaza problema du-te la dermatolog altfel nu va disparea.

| AnyAnA99 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa mergi la dermatolog pentru ca s-ar putea sa cauti o multime de metode si nici una sa nu functioneze.Doctorul poate sa iti dea exact ceea iti trebuie, ceva, un tratament special pentru scalpul tau, fara sa mai cauti atat de mult
Funda? happy

| Constantin_Butnaru_1985 a răspuns:

Pai spalate cu sapun de casa din masline!

| StefSzk a răspuns:

Consulta un dermatolog, si foloseste sampoane neparfumate, care sunt pe baza de petrol...si eu patit la fel, dar cu timpul mi-au disparut...