| T3NeX a întrebat:

Deci, din cauza unei incaltaminte neadecvate(niste tenesi stramti) am patit o problema in spatele calcaiului cand sunt incaltat cu tenesi/adidasi, ma doare cand pasesc in spatele calcaiului.Chiar si daca apas cu degetul acolo se simte o durere intepatoare. Daca merg cu picioru liber, fara sa fiu incaltat nu am nici o problema.Ma doare doar la apasarea acelei zone!
Dau funda daca imi puteti spune ce problema am si cum as putea sa scap de ea!

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Tenesi nu sant buni, zona talpii pana la piciorul tau e formata din niste patratele care au aer in ele si de la atata folosire s-au lasat iar calcaiul tau simte patratelele care provoaca durerea. Cumparati adidasi in conditii puma sau nike acolo cu 250 lei tip basket ca astia: http://www.footlocker.eu/......4104481404 care te tin 4 ani daca ai grija bine de ei sau chiar mai mult. Pe mine o pereche de adidasi cu 130€ ma tine 3-4 ani mai ales ca eu sant pretentios la incaltaminte si ingrijesc adidasii.