| bingbang_5164 a întrebat:

Salut TPU,in legatura cu o universitate din Pitesti, contractul de studii se face in doua exemplare si unul ramane la student?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Conform legii orice contract se intocmeste in doua exemplare si ramane cate unul, original, la fiecare semnatar. Daca nu fac asta trebuie sa le-o ceri. Este act juridic.

| Danzell a răspuns:

Contractul, oricare ar fi el, fie de studii fie de vanzare cumparare, pana si o factura, trebuie sa fie in minim 2 exemplare.