| question_3585 a întrebat:

Salut TPU-istilor! am cont pe okazii si vreau sa pun la vanzare bratari ale prieteniei, vreau sa incerc dar nu stiu cum se procedeaza cu transportul.stiu ca se plateste si e in jur de 10 lei. dar daca ar fi sa plateasca cumparatorul nu cred ca ar cump. nime pentru. ca e mai scump transportul decat bratara.si daca il platesc eu, nu ma aleg cu nimic.cum se procedeaza cu transportul? exista si gratuit? eu cand primesc banii?

Răspuns Câştigător
| Mentaaaaa a răspuns:

Buna! Daca tu esti de exemplu din Bucuresti si eu din Tulcea daca vreau sa iti iau bratara trebuie sa mi-o trmiti prin posta si costa 8 lei transportul, deci nu va fi convenabil. Cred ca cel mai bine e sa vinzi doar celor din orasul tau si imprejurimi pentru a nu mai fi create complicatii si sa va intalniti sa i le dai personal happy. Alta metoda nu este doar daca bagi bratara intr-un plic si o trimiti prin posta ca o scrisoare thinking ...Asta ar fi ceva si banii la fel tot prin plic sau prin banca sa tii trimita, dar nu prea poti avea incredere ca tii trimite. Apropo vreau si eu contul tau poate achizitionez vreo bratara laughing.

2 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Nu exista gratuit. poti doar prin curier sau posta la colet cu ramburs.cel mai bine vinzi unde le faci.

| Paprik a răspuns:

Te poti deplasa tu la cumparatorhappy...sau in cel mai bun caz el la tinebig grin.
Eu cand cumparam de pe ocazii ne intalneam undeva la mijloc happy...
Problema e daca vrei sa vinzi in alt oras...sigur nu iesi cu o afacere bunahee hee
Bafta!