| anonim_4396 a întrebat:

..Pot sa fac un contract cu Electrica [ Adica sa trang lumina la o casa la tara unde locuia tatal meu? casa este mostenire nu este pe numele meu si nu am timpul necesar sa dezbat mostenire etc? Dau Funda astept un raspuns bun mersi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu te sfatuiesc asa... daca esti singurul baiat, mergi dezbati succesiunea (mostenirea) intri in posesia actelor si mergi si faci contract la Electrica. Succesiunea dureaza 20-30 minute. Doar ca trebuie sa mergi la un notar, cu actul de deces, taxele si impozitele platite la primarie, iar dupa aceea intri in posesia actelor locuintei. Succes

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti face contract cu Electrica doar in baza un act de vanzare - cumparare sau printr-un act din care reiese ca esti proprietarul locuintei.

| BuBu1989 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu sunt proprietar casa este lasata mostenire tatal meu a murit nu am acte pe casa sau altceva etc...

| anonim_4396 explică (pentru BuBu1989):

Eu te sfatuiesc asa... daca esti singurul baiat, mergi dezbati succesiunea (mostenirea) intri in posesia actelor si mergi si faci contract la Electrica. Succesiunea dureaza 20-30 minute. Doar ca trebuie sa mergi la un notar, cu actul de deces, taxele si impozitele platite la primarie, iar dupa aceea intri in posesia actelor locuintei. Succes