| Comandocip a întrebat:

Salut TPU
Recent m-am apucat sa invat pentru testul de permis auto
Pt acest lucru ..am cumparat o carte de la editura national, care pe langa legislatie are si un cd cu chestionare, insa ..ca sa activez acel cd trebuie sa scriu un cod care apare pe el.dar dupa ce scriu acel cod imi scrie ca este invalid.dc?
Voi ati incercat? voua va mers?

2 răspunsuri:
| nescafe720 a răspuns:

Nu stiu care e treaba cu carteaq, dar uite de aici am invatat eu: www.e-drpciv.ro. Poti face maxim 5 chestionare moca pe zi si restul cu o taxa. Spar sa te ajute. Ai toate detaliile pe site. Spor!

| elessar1993 a răspuns:

Iti dau un sfat prietenesc, nu face chestionare de pe cd-ul acela, ca o sa te inveti cu acel model de chestionare, iar la examenul scris, este putin mai diferit
parerea mea, daca vrei sa-ti iei permisul usor
incearca pe drpciv.ro, este site-ul politiei romane, iti faci un cont acolo si faci acolo chestionare auto este foarte usor
"atentie : site-ul drpciv.ro merge doar pe internet explorer, cel bun)
Mult succes!