| CatalinIont a întrebat:

Se poate afla persoana/ip-ul unui cont de facebook? Dau fundă celui care mă ajută! Vă rog

4 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Nu prea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai daca faci plangere la politie. In astfel de cazuri numai politia te poate ajuta. Mai ales ca vorbim despre FB. Pe facebook poti reclama pana si un cont creat la misto. Tot afla cine este. E chestie de timp.

| Decicumzici a răspuns:

Direct prin netstat nu. Facebook nu e peer2peer ca si yahoomessenger si nu lasa userii sa isi vada ip intre ei. Poti trimite url a unui site phishing care ia ip-ul celui care il vizioneaza si ti-l trimite ^^ si asa ii aflii ip-ul. Sau mai direct ii cauti adresa unde sta, mergi cu telefonul cu wifi pornit si cauti ce router are, il hackuiesti sa te conectezi la el si vezi external ip care te intereseaza.

| Stelian2015 a răspuns:

Nu poti.