| Adyy5 a întrebat:

Sunt de cateva zile la mare si in acest moment afara sunt 24 de grade si stau acoperita cu o patura, dar totusi mi-e foarte frig.Mi s-a intamplat si zilele trecute dupa ce am ajuns aici... Oare de ce?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Chiar daca afara sunt 24 de grade, din cauza brizei temperatura resimtita pe plaja este mai mica cu cateva grade si din cauza asta resimti frigul asa rau, daca ai intrat in apa si ai stat uda si asta e alt motiv.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Mai fă și tu puțină mișcare.

| Adyy5 explică (pentru 94Lucifer94):

Ce raspuns e asta? -_-
Ce legatura au stările de oboseala si de frig cu sportul?
Mi-am dat seama de curand ca am febra.
Dar nu vad legatura...
Imi poți explica? laughing

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Adyy5):

Păi de exemplu zilele trecute cum a tot plouat și a fost frig, la fel și eu aveam acea senzație de frig interior. Mai pe scurt m-am moleșit din cauză că n-aveam chef să mănânc și am stat la PC cam toată ziua. Deci dacă făceam puțină mișcare aveam și poftă de mâncare și puneam și sângele în mișcare. Am presupus că ar putea fi ceva similar și la tine. Dar bine că abia acum am văzut că ești la mare, dar soare a fost? laughing