| anonim_4396 a întrebat:

va rog ajutati-ma si cititi pana la capat! Voi spune totul cat se poate de scurt! Deci eu am 16 ani si am abandonat liceul hotarand sa fac liceul seral la fara frecventa peste 2 ani.Am abandonat din cauza ca am fost batut si injurat si erau numai drogati in primul liceu la care am fost si in al doilea la fel iar dupa aceea am intrat in depresie, am fost la psiholog vroiau sa ma interneze dar am refuzat si acum imi este foarte frica de adolescenti in general si de oameni.Acum am inceput sa vorbesc cu o fata pe facebook pe care o cunosc si o plac de mult si vreau sa ma intalnesc cu ea.Dar nu stiu ce sa fac (ea stie ca ascund ceva de care imi este rusine si s-a rugat de mine sa ii spun dar am zis ca mai bine nu)vreau sa ma intalnesc cu ea dar imi este rusine si frica. Daca parintii vor afla(ei s-au obisnuit cu mine sa nu ies si sa fiu extrem de cuminte, nici nu am avut o prietena pana acum)ce voi face? Adica ea va incepe clasa a noua si eu am abandonat.Va afla in cele din urma de asta si parintii vor afla ca ma intalnesc cu cineva si imi este frica sa nu imi spuna ceva de genul(tu stai acasa si in loc sa iti vezi de treaba te vezi cu fetele chiar daca ei mi-au propus sa abandonez ca sa nu fie nevoie sa ma internez la spital pentru ca imi era din ce in ce mai rau).Ce sa fac? Va rog ajutati-ma! Dau funda si vot numai dati-mi un sfat ce sa fac sau ce credeti voi ca e bine.

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Deci esti un pampalau fricos care prefera sa nu aiba viitor de frica? eu te-as renega daca ti-as fi fost parinte. ori ai oua si faci ce vrei in viata ori esti sclavul altora si traiesti ca un caine. buna alegere. sper ca intelegi sarcasmul

| siriusblack98 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Sper ca intelegi ca am cerut un sfat nu ineptiile tale de om fara sange in cap!

| JohnnyBi a răspuns (pentru siriusblack98):

Tu te lasi de scoala de frica a 2-3 ratati si eu zic aneptii? Pe bune? Risti sa devii un ratat fara viitor de frica altora? Esti patetic. Crezi ca doar la scoala dai de gunoaie care te calca pe cap? Crezi ca traiesti o viata sub aripa protectoare a lui mami? Maturizeaza-te. O sa ramai carpa de sters podele daca nu cresti oua si pui piciorul in prag