| anonim_4396 a întrebat:

Voi trece la subiect! Iubesc o fata de trei ani de zile cu, care am fost in scoala generala ea are 15 ani iar eu 16, stie ce simt pentru ea dar mi-a spus ca ii sunt ca un frate si nimic mai mult ce sa fac? O iubesc pe ea mai mult decat pe mine si nu o pot scoate din capul meu va rog ajutati-ma si spuneti-mi ce este de facu!

6 răspunsuri:
| SpawNury a răspuns:

Esti FRIENDZONED! Pur si simplu, chiar daca veti face sex impreuna, tot o sa te vada ca un prieten. Dar o speranta mica tot e, foarte mica, dar, e. Spune-i direct pe fata ca o placi si vrei sa iesi cu ea. Altceva nu ai ce. Fa ceva acum cat timp mai poti, ca in viitorul apropiat te vei trezi cu "Uite Robert [cred ca asa te cheama], m-am combinat cu un baiat super draguttttt, e asa dragut trebuie sa-l vezi, il plac si il iubesc". Atunci tu ii vei spune ca te bucuri pentru ea dar o sa arzi pe dinauntru. happy Deci, "respira cat timp poti".

| neutrino a răspuns:

O poti iubi in continuare, nimeni nu-ti poate lua acest drept.

| BloxxDaButcher a răspuns:

Nu cred ca mai merge ceva, eventual poti sa o faci sa ii dai o "carja". Serios acum, lasa-te, nu are rost, construieste-ti viitorul de acum, fa-ti un rost si dupa te poti gandi la fete. Nu te grabii. Stiu ca iti place mult, am trecut si eu prin asta, dar are balta peste, intr-o buna zi soarta te va pune langa o persoana minunata, lasa viata si ordinea fireasca a lucrurilor sa faca toata treaba, nu forta.

| laura1999 a răspuns:

Apropiete de ea fara sa insisti cu ce simti pentru ea. Nu o presa, doar demonstreazai fara sa-i spui ceea ce simti.
Un sfat ce trebuie sa-l tii minte
Nu insista, las-o singura sa inteleaga ce are linga ea

| siriusblack98 a răspuns (pentru laura1999):

Dar crezi ca daca o ignor un timp va veni ea la mine? adica ignorarea ei ar putea-o face sa se gandeasca la mine si sa ma bage ea pe mine in seama?

| laura1999 a răspuns (pentru siriusblack98):

Sa stii ca fetelor nu intotdeauna le plac baietii care le declara sentimentele
Daca ii vei arata ca nu-ti mai pasa atit de mult de ea s-ar putea intr-adevar sa-si puna niste semne de intrebare se sa vina ea la tine!
Crede-ma asta e logica femeilor! big grin