| mario_6601 a întrebat:

Salutare am si eu o problema, am un Samsung galaxy s4 si de cateva zile chiar daca am bateria incarcata mi se inchide de unul singur, are cineva o idee cam care ar fi cauza, nu l-am scapat jos va multumesc

4 răspunsuri:
| comansorin a răspuns:

Cei de la Samsung au anuntat ca 1 din trei deviceuri Samsung galaxy s4 are probleme cu bateria si eu am acelasi device ca si al tau si pot spune ca nu am intalnit aceasta problema, sfatul oficial pe care l-au dat cei de la Samsung a fost sa te duci la cel mai apropiat service Samsung autorizat si sa le povestesti despre problema ta, ei vor verifica daca este adevarata si iti vor da o baterie noua pe gratis, daca bateria noua nu functioneaza iar telefonul este inca in garantie iti vor lua telefonul pentru un service si te vor suna cand este gata iar tu te vei duce sa iti ridici telefonul, simplu, nu?

| mario_6601 explică (pentru comansorin):

Da e simplu dar mi se pare ciudat sa fie bateria de vina eu as banui ca ar fi ceva de la soft sau la versiunea de la android device sau cum se cheama

| comansorin a răspuns (pentru mario_6601):

Daca ar fi o problema de software ai putea doar sa faci o resoftare (ATENTIE! Daca resoftezi telefonul poti pierde garantia!)eu cred ca e un rezistor ars sau un condesator ars.

| mario_6601 explică (pentru comansorin):

Ok mersi nu am respftat telefonul doar am revenit la setarile din fabrica nu are nici o treaba cu resoftarea nu? mersi