| DEADON a întrebat:

Salutare.
Am sters din greseala un driver si nu mai pot seta rezolutia 1366x768...
Pot doar pana la 1024x768.
Va rog ajutati-ma.Am windows 7 cu 64 biti...

Răspuns Câştigător
| DjNick112 a răspuns:

Frate, eu zic sa te gandesti de 2 ori la ceea ce ai spus apoi mai vedem cine-i nebun

Driverul de la placa video nu-i format din 1.000 de alte drivere ca sa poti instala tu exact pentru rezolutia ta, intelegi? E doar un singur driver, si apoi ce mare branza e sa instalezi din nou? Pur si simplu dai install si astepti sa-si faca treaba, voiam sa-ti dau sa descarci de pe net ultima versiune din aceasta cauza te-am intrebat ce brand eL nVidia, ATI sau Intel

13 răspunsuri:
| DjNick112 a răspuns:

Instaleaza din nou placa video, ce brand e?

| DEADON explică (pentru DjNick112):

Frate, pentru un driver merita sa reinstalez placa video? Esti n00b?
Eu vreau sa gasesc un driver care poate sa-mi dea rezolutia aceea de 1366x768...Ce nu intelegi?

| K0sti a răspuns (pentru DEADON):

laughing Pai aia inseamna sa reinstalezi placa video, adica driverul, pe care il gasesti la producatorul placii! Vai de curu vostru, dormiti in cizme!

| DEADON explică (pentru DjNick112):

Este Intel!

| DjNick112 a răspuns (pentru DEADON):

Intra aici http://downloadmirror.intel.com/......taller.exe si o sa iti descarce automat aplicatia inetru autodetect, instalezi dupa care urmezi instructiunile

| DEADON explică (pentru DjNick112):

Man. Placa video o am ATI Mobillity 5400 HD.

| DjNick112 a răspuns (pentru DEADON):

In cazul asta descarca de aici http://www2.ati.com/drivers/auto/autodetectutility.exe tot e autodetect

| DEADON explică (pentru DjNick112):

Sper sa mearga...Eu aveam un program numit Ati Catalyst si am vrut sa-l dezinstalez, am dat unistall, pe la jumatate mi s-a bagat automat 1024x768 si dupa am dat cancel. Dupa aia numai rezolutia asta o am. Sper sa mearga...

| DjNick112 a răspuns (pentru DEADON):

Sa nu mai faci prostia asta sa dai cancel, lasa sa finalizeze, o sa iti ceara si un restart

| DEADON explică (pentru DEADON):

A mers.Dar toata treaba este ca acuma in stanga si indreapta este putin spatiu care nu ma lasa sa pun iconitele.
Si stii, cand dau click la bara de start arata foarte mare...Iti dau funda oricum. Mersi.

| DEADON explică (pentru DEADON):

Am rezolvat. Am dat la Afisare si mai mic.Mersi mult. Mi-ai fost de ajutor happy

| DjNick112 a răspuns (pentru DEADON):

Ma bucur!

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Trebuie updatat driverul video. Kosti are dreptate. prin updatare ii adauga si recolutia aia, nah.

| DjNick112 a răspuns (pentru DEADON):

Frate, eu zic sa te gandesti de 2 ori la ceea ce ai spus apoi mai vedem cine-i nebun

Driverul de la placa video nu-i format din 1.000 de alte drivere ca sa poti instala tu exact pentru rezolutia ta, intelegi? E doar un singur driver, si apoi ce mare branza e sa instalezi din nou? Pur si simplu dai install si astepti sa-si faca treaba, voiam sa-ti dau sa descarci de pe net ultima versiune din aceasta cauza te-am intrebat ce brand eL nVidia, ATI sau Intel