| Alepa a întrebat:

Salutare, am voie sa schimb siguranță fuzibila nu cea automata de 63A, cea din înaintea contorului?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Inaintea contorului nu ai ce cauta!
E sectorul celor de la Elctrica, doar ei au voie sa intervina.

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pentru cultura mea generala, pentru ce vrei sa schimbi siguranta aia?!

| sierra1 a răspuns:

Dacă ești doar tu pe circuitul ăla, faci cum vrei

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu e sigilată (ceea ce m-ar mira), și mai ales dacă nu faci nicio altă modificare la instalație, da. Evident, ținând cont și de regulile de protecție la lucrul cu instalații sub tensiune.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu are sigiliu, da.
Eu aveam sigiliu pe capacul ei, asa ca am dat jos capacul cu totul, si am schimbat-o laughing