| mircea22 a întrebat:

Salutare. Cine mă poate ajuta? Vreau sa fac o fundație. Dimensiuni, 8/10, adîncime 1 metru și lățimea fundației de 40 de cm. Cine știe câți metri cubi de beton ar trebui sa comand.

Răspuns Câştigător
| anonim3247 a răspuns:

8 metri o latură
10 metri o latură
8 x 1 x 0.4 = 3.2 MC beton
10 x 1 x 0.4 = 4MC beton
Total 7.2 MC beton
Comanzi 8 MC beton.

| SamaeI666 a răspuns (pentru anonim3247):

Anonime cand o sa treci in clasa a 2-a poate inveti ce este ala perimetru.

| darrio2007 a răspuns (pentru SamaeI666):

Lasa-l saracu. Are mai multi ignorati decat prieteni. Cum il contrazice cineva, pac, ignor. Pe mine ma ignora de cand si-a facut contul.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai nevoie de 14.4mc beton, de "400", armat.
Te sfatuiesc sa vorbesti si cu un constructor, cu experienta mare in fundatii, fiindca pregatirea este mult mai complexa decat turnarea betonului!