| Luurd a întrebat:

am avira antivirus si din greseala am sters niste troieni din carantina si acestia erau tinuti in sistem32...imi poate dauna pc-ului? daca da cum?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pai cand stergi virusi din sistem 32 este posibil sa se stearga cu tot cu procesele afectate! De aceea Avira nu ia sters si ia bagat in carantina pentru ca trebuia sa stearga si fisierele din sistem afectate! Totusi sunt curios cum i-ai sters! Daca ai urmarit linia lor cu grija si te-ai dus dupa ei in sistem atunci poti sa-i stergi fara sa afectezi sistemul! Daca vezi ca ceva nu mai merge bine la windows baga-i CD-ul cu windows si dai un repair!

2 răspunsuri:
| CynicalCunt a răspuns:

Am patit si eu acu cativa ani siii...pe moment nu a avut nimic da dupa vreo doua zile au inceput erorile sa-mi apara, pe urma un bsod siii bang s-a oprit. Si de atunci nu mai folosesc antivirus.

| Luurd explică:

Ms neluLe ca mai ajutat...am sa pun i naplicare ce miai spus! mersi inca odata