| Sophyo1 a întrebat:

Salutari! Sunt foarte nesigura in privinta apocalipsei, deoarece multa lume spune ca-i o tampenie, iar altii spun:"gata acum va veni apocalipsa, sfarsitul lumii".
Am nevoie de mai multe informatii despre aceasta, si daca este chiar adevarata...Deci, va rog frumos sa-mi dati mai multe info cine stie ceva despre apocalipsa... daca este adevarat ca va fi in 2012 sau daca este chiar o minciuna.
Cine nu stie nimic, sa-si dea cu parerea, nu ma supar.
Va multumesc si am sa dau si funda celeui mai informativ raspuns.

Răspuns Câştigător
| Simpluuu a răspuns:

Deci... axa Terrei este putin inclinata, motiv care "creaza " ca sa spunem asa, anotimpurile... daca nu ar fi axa Terrei inclinata noi nu am exista! Intr-o seara am auzit pe un post de televiziune ca un prezicator care a prezis cele doua razboaie mondiale si pericolul de la Turnurile Gemene, a prezis ca sfarsitul lumii ( apocalipsa ) va veni atunci cand axa Terrei nu va mai fi inclinata, fapt care poate dura chiar si 100000 de ani, deoarece acest lurcu nu se va realiza decat circa 2 milimetri pe an. Sper ca te-am lamurit in privinta aceasta.
fundita?

6 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Asta-i poveste de adormit copiii.Un om in toate mintile si-ar da seama ca nu-i adevarat ce zic astia.

| winter a răspuns:

Anul trecut sau facut multe preziceri si nu s-a intamplat nimic.din cauza ca sunt foarte multi oameni care influenteaza oamenii,omul nu mai stie in ce sa creada. spre exemplu unii spun ca exista dumnezeu altii spun ca nu exista(ca tot am vazut ca lumea este nedumerita pe TPU) unii spun ca exista extraterestrii altii spun ca nu si in final apocalipsa, despre ea se zice ceva dar stai linistita ca ce se spune nu exista in prezent, poate in viitor

| Andreea19Alina a răspuns:

Nu exista Apocalipsa! este adevarat ca trebuie sa existe un sfarsit dar nimeni nu stie cand,cei din presa doar isi dau cu parerea,penttru ca de n ori au spus date, cum ca murim nu stiu pe ce data si nu sa adeverit nimic.Ei tot inventeaza povesti din cauza ca Calendarul Maias a fost scris doar pana in 2012, mai departe e trasa o linie, cum ca in 2012 ar veni sfarsitul lumii,iar cei din presa tot adauga diferite detalii,care nu sunt adevarate, despre aceasta,, Apocalipsa". Numai DUMNEZEU stie cand se va termina viata de pe pamant!

| ssamoila09 a răspuns:

Astia nici nu pot sa spuna vremea de maine si spun ce se va intampla cu lumea laughing fii serioasa happy Funda? big grin

| crissy001 a răspuns:

Intr-adevar apocalipsa poate sa fie fara ca cineva sa fi stiut de asta. datorita celor ce au facut experimente si tot felull de lucruri in care sa afle daca va fi. iar cu acest lucru oamenii se sperie iar alti cred doar ca sunt niste minciuni.40% din oameni cred in asta iar 60%cred ca este o minciuna de a atrage mai multi oameni sa se uite la stirile lor! funda?

| octavianavadanii a răspuns:

Nu o sa fiie nimic deodata, sfirsitu lumii este deja inceput dar noi nu intelegem dar savanti inventeaza cum sa faca ca stratu de ozon sa fiie cum a fost asa ca sunt sanse ca sa dovedesti ca sa morii inainte de asta chiar prea multe asa ca nu crede in nimic din astea aste sunt doar spaime mult succes