| geany_6563 a întrebat:

Scade puterea?
Salut la toti!, as vrea sa stiu si eu daca pun mai multe boxe pe o statie ii ia din putere mai mult sau (scade) de ex: o statie de 250 w are 4 iesiri de boxe si daca pun 4 boxe a cate 150 w ce se intampla? mai ramine la 250 w sau nu... daca pun doar o pereche de boxe? ar scote acesti 250 w?

1 răspuns:
| fugi95 a răspuns:

Depinde de boxe. daca nu sunt boxele potrivite am inteles ca se ard boxele(daca sunt prea mici[nu ma rever ca volum{spatiul pe care il ocupa}])cauta pe forumul electronistilor poate gasesti ceva http://www.elforum.ro/