| katalinu26 a întrebat:

PT cine se pricepe la stati, boxe etc... Daca am o statie cu 2 iesiri, de 120w fiecare, pe una din iesiri pun 2 fire, unul la + si altul la -, pe aceste fire pun 8 sateliti a cate 15w fiecare, scot 120w? (este doar un ex) daca sunt neintelegeri...id meu este katalinu26, multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Da katalin, puterea este ok., dar trebuie să ai grijă la impedanţă care trebuie să o respecte pe cea cerută de producătorul staţiei.
Trebuie să le legi mixt ( serie - paralel ) şi să respecţi regulile de fazare. Mai trebuie să ai grijă la bass pe care sateliţii nu prea îl suportă. Randamentul acustic bun va fi mai mult în spectrul frecvenţelor medii-înalte ( voce şi câteva instrumente ).