| FlorinSasasassas a întrebat:

Se poate anula o cerere de reziliere facuta catre telekom?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti foarte clar, vrei tu sa-ti retragi cererea sau TELEKOM nu vrea s-o accepte?
In primul caz este simplu: iti retragi cererea.
In al doilea caz va trebui sa actionezi firma in judecata si nu este sigur ca vei castiga, daca n-ai motive intemeiate.

| FlorinSasasassas explică (pentru Ioandelasal):

Pai mi-au acceptat cerere de reziliere dar primesc o taxa de 650 lei si din cate stiu la mine in comuna o sa se bage fibra optica de la telekom si toti o sa fim bagati pe aceasta daca suntem de acord si eu nu as mai vrea sa dau acea taxa ci sa astept pana o sa opreasca optiunea tuturor pana cand intra fibra optica in functiune

| Ioandelasal a răspuns (pentru FlorinSasasassas):

Ia legatura cu ei si spune-le ca te-ai razgandit si vrei sa mentii contractul ori sa inchei unul nou si cred ca o sa accepte.