| TocilaCristian a întrebat:

Se poate lua WIFI de pe router Romtelecom Huawei smartax MT882 e deala culcat nu deala nou care sta in picioare, oare ar fi o posibilitate sa am wifi prin acest modem? Am foarte mare nevoie de wifi pe smartphone dar nu stiu cum sa fac cu routerul asta.

Răspuns Câştigător
| 4ndr33y a răspuns:

Huawei MT882 este doar un modem banal, nu are functie de rounter wireless, deci n-ai cum sa receptionezi ceva, pentru ca el nu emite wi-fi. Poti sa ii sunt si sa le spui ca ti se opreste brusc si ca vrei altul, o sa-ti aduca unul nou cu wireless.

7 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Sună destul de ok, internetul merge bine ar trebui sa meargă ai încercat eu spun că merge, da şi orice modem are wifi.

| TocilaCristian explică (pentru Brâncuşi):

Pai am activat wifi de pe telefon si cand cauta nu gaseste nici o retea, am imprumutat un modem deala nou de la cineva si doar pe ala mergea, pe asta nu gaseste retea, oare se poate configura sau ce sa fac sa am wifi?

| BuGz a răspuns:

Da este posibil.
Dar telefonul ( smartphone-ul ) are Wi-Fi incorporat?

| TocilaCristian explică (pentru BuGz):

Are (Zte Skate) are suport wifi ca am mai avut si se conecta doar ca nu merge la modemul care il am eu.

| BuGz a răspuns (pentru TocilaCristian):

Probabil modemul este protejat.
Nu permite altor surse externe sa s-e conecteze la el

| vladelvis a răspuns:

Da de poate lua WIFI.inchidel si reseteazal

| TocilaCristian explică (pentru vladelvis):

Nu se poate, am luat alt router cu suport wifi in chirie (50 euro sa il cumpar nou) nu imi vine sa cred.