Întrebare recomandată | 111alex a întrebat:

Se poate ridica un colet din afara de la posta romana cu un alt buletin fata de numele de pe colet?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De la Poșta română?!? Nici gând!

| johnnny123 a răspuns:

Dacă buletinul este cu nume și adresă complet diferite, evident că nu.

Poate doar dacă ai același nume de familie și aceeași adresă (de exemplu ridici un colet al soției). Și chiar și atunci este posibil să nu ți-l dea.

| Nicusor1975 a răspuns:

Da, este posibil ridicarea unui colet din afara de la Poșta Română cu un buletin diferit de cel pe care este înregistrat numele de pe colet, atâta timp cât persoana care îl ridică poate furniza dovada de identitate și dovada că este autorizat să ridice coletul. Este recomandat să verificați cu oficiul poștal local pentru a vă asigura că procedura de ridicare a coletului este acceptată.

| MadoarenPuya a răspuns:

Îți trebuie copie la documentu destinatarului cu atașată o pagina unde îți este data delega sa ridici pachetu în locul lui