| DonCrow16 a întrebat:

Se poate ridica un colet de la posta fără buletin? (am 13 ani n am cum sa am buletin)

4 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Pai daca esti minor, trebuie folosit buletinul la parinte, si sa se prezinte el la posta.

| haileewatson a răspuns:

Pana acum aflai raspunsul daca sunai la Posta Romana. https://www.posta-romana.ro/suport-clienti.html

| Wkqoaonwns a răspuns:

Depinde de unde ti ai comandat coletul, de exemplu dacă îți comanzi din alte tari cum ar fi wish trebuie sa te identifici cu ce nume ai pus în aplicație ca să ți ridici coletul, dar totodată la eMAG n ai nevoie sa ai buletinul, eu știu ca e necesar doar emailul pe care l ai primit ca ți a ajuns comandat adică doar trebuie sa te justifici ca acela e coletul tău.

| DonCrow16 explică (pentru Wkqoaonwns):

Un prieten care e în alt oraș vrea sa mi trimită un colet