| ianasiizabelaa11 a întrebat:

Se poate sa deschid un fast food in Bucuresti si unde ar fi cel mai bun loc? Cat m-ar costa cu tot cu autorizatii?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate sa deschid un fast food in Bucuresti
DA
si unde ar fi cel mai bun loc?
Pe unde circulă lumea,
Cat m-ar costa cu tot cu autorizatii?
Așa o întrebare pui, că îmi dau seama imediat că ești complet pe dinafară de subiect.
Chiria spațiului, depinde de locație.
Autorizațiile - sume fixe, le afli de pe situri.
Amenajare, aparatură- aparate vechi noi, vitrine de prezentare, reparații si zugrăvire, fațada, toate astea crezi că pot fi apreciate ochiometric de pe TPU? Mărimea locaulului? Mese, scaune, alt mobilier?
Așa cu aproximație, cam la 200 000 lei, așa ceva modest, nu prea mare.
Dacă ai un spațiu mic de tot, să vinzi la un gemuleț deschis spre
stradă, ceva pe la 50 000 lei. Dacă vinzi numai covrigi, plăcinte, ceva la 30 000 lei. Doamne ajută.