| alaqfqafafas a întrebat:

Setup did not find any hard disk drives installed in your computer.

Ce pot face in cazul asta?

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Deci iti zice ca nu ai un hard instalat in comp si nu poate continua setup-ul la windows.Verifica daca ai conectorii bine introdusi in mufe.Vezi sa nu fi pus acelasi hard pe aceeasi banda cu cdrom sau alt hard, trebuie setat din jumperii master-slave.Umbla in bios si vezi de ai activat boot pe sata daca este cazul. Daca nu este nimic de aici si ai hard montat in comp sigur este defect.Ideia este sa stiu inainte de asta ai inceput tu sa instalezi sau a disparut pur si simplu hardul de nu mai este detectat de bios.(Biosul (viata) este intaiul program ce porneste cind pornesti compul si acesta "trezeste" la viata celelalte componente, adica acel ecran negru care apare cind porniti compul vostru acasa si incepe a enumera componentele din el) Acolo vezi antai si daca iti vede hardul, cdrom etc.Succes si revino daca nu te descurci.