| grigor3 a întrebat:

Spuneti-mi cum sa apar de caini! Dati-mi idei, stiti, ceva care sa fiu sigur ca daca e sa fiu atacat sa stiu cum sa ma apar? In afara de electrosocuri, mai stiti altceva? Ceva ieftin, va rog, sau o tehnica care sa ma ajute sa ma apar, dar fara sa fac pe curajosul acolo! Aveti idee? Va rog, fara sa ma lauti la misto! Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa inveti cum sa te porti cu cainii, si in general cu animale.
Exista aparate / fluiere cu ultrasunete cu care poti comanda / tine la distanta cainii.

| grigor3 explică (pentru Bula):

Si cam cat ar fi unul?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O bucată de pâine nu ai? happy
Crezi că doar prin violență poți rezolva îndepărtarea lor?

| Ioana20Io a răspuns:

Atunci cand vezi un caine incearca sa te gandesti la altceva, nu la faptul ca ti-e frica de el. Atunci el te va ataca si mai tare. Daca cainele incepe sa latre la tine spune-i"MARS"si prefate ca iei o piatra de jos si o arunci in el. Poti face asta cu adevarat insa nu e bine sa dai in caine, mai bine arunca pe langa el si asa se va speria si te va lasa.