| ellyah a întrebat:

Stie cineva daca sunt serioase anunturile acele prin care se ofera contracte de munca la domiciliu pentru completare fise de publicitate? Mie mi se pare ca oamenii aceia ori sunt miliardari ca sa -si permita sa dea 5 ron pe fisa, ori o fisa are 100 de contacte, ori este ceva necurat la mijloc.Am vazut o multime de reclamatii pe net, daca dai o simpla cautare cu numele firmei sau al patronului apar numai reclamatii dar dansii spun ca e vorba despre altcineva nu despre ei. Apoi am vazut anunturi care nu mai vorbeau de site-ul lor(www.godes.ro-cel care aparea si in reclamatii) ci spuneau aceeeasi chestie dar ca trebuie sa trimiti un mail la o anumita adresa de email.Am trimis si am primit aceeasi oferta si chiar site-ul www.godes.ro pentru a ma inscrie contra unei sume de 169 de ron. Ok, nu e problema pentru mine de 169 de ron dar nici nu vreau sa-i arunc pe fereastra, asadar a lucrat cineva cu cei de la scoala global online data srl, sunt corecti, a fost cineva platit? ...ca sa stiu daca ma bag si eu.Si va rog sa va abtineti daca nu aveti si dovezi ca ati fost platiti, ca altfel e clar ca sunteti chiar patronii firmei daca nu aveti dovezi.

4 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Nu te incurca e teapa cu lucru la domiciliu mai bine vinzi seminte decit sa le faci lor pliciri margele etc sunt fantoma nu te platesc nu au adresa doar casuta postala nu ai pe cine trage la raspundere in caz de nemultumire. E sfatul meu tu faci ce doresti

| emy a răspuns:

Nu am avut de-a face cu acea firma.Eu,in general, nu am incredere in asa-zisele oferte de munca de pe net.Eu le consider niste sarlatanii(mai ales ca unii au patit-o cu astea). Asa ca eu te sfatuiesc sa nu ai incredere in astfel de lucruri.Mai bine mai astepti putin(stiu ca e greu), decat sa te trezesti cu cine stie ce surpriza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teapa

| ololol a răspuns:

Ce teapa!