| Julien16 a întrebat:

Stie cineva dc mi se descarca bateria la telefon intr-o ora? o las la incarcat 12 ore si intr-o ora e moarta. apropo am telefon LG k990i si am cumparat bateria de o luna si am formatat-o cum trebuie.

4 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Posibil ca bateria ta sa fie made in china si de aici si problema ta.Depinde daca ai garantie la ea schimb-o. daca nu arunc-o si ia una din magazinele autorizate si ia si garantie la ea.Succes

| traveler a răspuns:

Revin,asigura-te ca incarca si incarcatorul poate fi o problema deseori. Daca bateria este fierbinte dupa o incarcare inseamna ca ea primeste curent de la incarcator si ea este defecta.

| Julien16 explică (pentru traveler):

Da. am verificat bateria si telefonul cu multimetru. si bateria nu are nimic se pare ca am un scurt in telefon. trebuie sa il duc la cineva serios care se poate ocupa de el

| mgtow a răspuns:

Probabil ai lasat telefonul in locuri cu multa umezeala sau temperatura scazuta, in manual spune sa il tii intr-un loc templat dar oricum ai garantie la el contactezi fabricantul si iti va da alta baterie.