| flavius01 a întrebat:

Stie cineva vreo firma ce inalta usile? Usile la mine acasa sunt de 1.90 iar eu la 2.17 sunt prea inalt si parintii vor sa le inalte ca sa nu ma mai aplec 30 de cm la fiecare usa. Cum pot gasi o astfel de firma?

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Depinde unde stai. Daca stai la bloc, mergi la ori ce firma de constructii si rezolva cu usurinta. Daca stai la casa si ai tavanul de 2m, clar nu ai cum sa rezolvi. Daca are mai mult, se rezolva tot cu o firma de constructii!

| Chris88 a răspuns:

Cam inalt, baschet ceva?
deasupra usilor este o grinda de beton, uneori face parte chiar din grinda plafonului, asa ca operatiunea nu este chiar simpla, dar o poate executa orice firma de constructii. Pur si simplu da jos usa, sparge grinda si zidaria, formand un nou gol pe dimensiunile dorite. Apoi faci usi si tocuri de usi la comanda pe dimensiune. O sa fie cam scumpicel.