| RaresAPT a întrebat:

Am 14 si 1.90 si nici n-a dat pubertatea in mine, cum trebuie ce fac ca sa nu ma mai inalț?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face nimic, ca asta este natura ta, hormonii de crestere.
Stai cuminte ca nu vei mai creste mult, fiindca tu esti unul din cei care cresc doar la inceput de pubertate si-i posibil ca la 15-16 ani sa se opreasca cresterea.

| RaresAPT explică (pentru Violleta2022):

Din gradinita stiu doar o persoana de varsta mea mai inalta ca mine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu prea poți mare lucru. Dacă se constată totuși tendințe în continuare, poți apela la medici.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cel mai probabil te-ai dezvoltat mult mai timpuriu decat altii. Daca parintii tai au aceeasi inaltime sau sunt mai scunzi, stai linistit ca nu mai cresti.

Iti poti calcula aici: https://purecalculators.com/ro/height-calculator

| Hyperion7 a răspuns:

Nu poți face nimic, mulțumește-te cu cât vei crește!