| tweetyy a întrebat:

Stiti cumva ce complicatii ar fi daca m'ar lua cineva in spatiu pentru schimbarea buletinului(si acel cineva figurand cu alta adresa nu aceiasi din buletinul meu...adica imi schimb domiciliul cum ar veni
big grin) pentru ca mama nu e in tara si trebuie sa mi'l schimb neparat

Răspuns Câştigător
| marsat a răspuns:

Nici o complicatie; pur si simplu iti schimbi domiciliul in acte. Daca ai sa faci vreo belea te vor cauta la adresa din buletinwinkingpentru persoanele care solicita schimbarea domiciliului la o alta persoana fizica, declaratia scrisa de primire in spatiu a gazduitorului, insotita de actul de proprietate al acestuia; O zi buna

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru un raspuns corect spune ce varsta ai, din intrebare s-ar parea ca esti minor.
Primirea in spatiu presupune un contract de inchiriere, care trebuie inregistrat la taxe si impozite, ori un minor nu are capacitatea de exercitiu si nu poate incheia contracte singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cine este " acel cineva ". Este posibil sa nu se poata decit daca iti face contract de inchiriere. Asta insemna acte, taxe si impozit + probleme.
Garantat, nu vei reusi.