| RobertSt1997 a întrebat:

Stiti pe cat se termina semestrul 1? Cica anu asta-i diferit.

Răspuns Câştigător
| Skylerx a răspuns:

E adevărat că 21 decembrie e prima zi de vacanţă de iarnă, dar nu atunci se termină semestrul I. Semestrul I se termină pe 9 februarie, iar pe 10 încep cursurile.

4 răspunsuri:
| xAudCulorix a răspuns:

Semestrul 1 se termina sambata 1 februarie 2014.

| Kidaaaaaaa a răspuns:

Ultima zii de scoala e 20 decembrie. 21 e prima zi de vacanta

| Skylerx a răspuns (pentru Kidaaaaaaa):

E adevărat că 21 decembrie e prima zi de vacanţă de iarnă, dar nu atunci se termină semestrul I. Semestrul I se termină pe 9 februarie, iar pe 10 încep cursurile.

| Kidaaaaaaa a răspuns:

Semestrul I
Cursuri – luni, 16 septembrie 2013 – vineri, 20 decembrie 2013
În perioada 2 - 10 noiembrie 2013, clasele din învăţământul primar şi grupele din învăţământul preşcolar sunt în vacanţă.
Vacanţa de iarnă – sâmbătă, 21 decembrie 2013 – duminică, 5 ianuarie 2014
Cursuri – luni, 6 ianuarie 2014 – vineri, 31 ianuarie 2014
Vacanţa intersemestrială – sâmbătă, 1 februarie 2014 – duminică, 9 februarie 2014