| MeMeMe97 a întrebat:

Tastatura mea de la pc scrie foarte ciudat! in sensul ca daca scriu "r" ea imi scrie "rt", daca scriu 'u' ea imi scrie "uy" daca scriu "i" ea imi scrie "i]"etc...
Ce pot sa ii fac? Funda +vot

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Uite ce trebuie sa faci: demonteaza tastatura intreaga inainte fa o poza sa stii unde vine fiecare buton apoi ii scoti suruburile din spate si o sa vezi in interior ca are o folie subtire de plastic cu un fel de circuite pe ea, o cureti cu o carpa si putin spirt apoi o lasi sa se usuce undeva unde nu cade praf apoi scoti butoanele si cureti tastatura cu apa si butoanele la fel le stergi bine usuci tot iar inainte sa montezi mai da odata cu carpa pe lamina de plastic si pune acea guma blanda peste ea, bagi butoanele in tastatura si o inchizi va fi ca noua zic eu. Eu mi-am vopsit tastatura si merge mult mai bine dupa ce i-am facut curatenie.

6 răspunsuri:
| adutzadragutza a răspuns:

Duo la reparatwinking si a mea a a avut aceeasi problema daca te pricepi la desurupat si asa ceva...o fgaci acasawinking desurubeaza suruburile din spate si scoate tastele care nu merg si curata in intirior.dar cea mai buna solutie ar fi sa te duci sa o repariwinking

| MeMeMe97 explică:

Gabby; am cris dupa tastatura de la windows
misogin; cred ca asta e cauza ptc aseara a mers utin, o sa incerc asa si daa mrg.ai funda dar pana atunci ai vot!

Răspuns utilizator avertizat
| jolie_9206 a răspuns:

Ai varsat lichid in ea! da jos butoanele si curata inauntru, lasa la uscat... daca s`a intamplat de mult timp, trebuie sa iti iei alta straight face
GOOD LUCK!

| Wildie a răspuns:

Ba poate mai faci si tu o pauza de pc ca si al meu o ia razna cand stau prea mult

| deutSa a răspuns:

Poate sa fie o setare din calculator, sa scrie in alta limba! Seteaza sa scrie in limba romana