| Andreeabm a întrebat:

Știți dacă la 16 ani se poate lucra in Anglia?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Legal nu poti sa lucrezi nicaieri in Anglia, ca nu esti majora si nici nu poti calatorii singura pana acolo, fara insotitor sau parinte, cu procura speciala.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru falokrat):

Extrem de dificil, ca locuiesc la polul opus Romaniei!

Dar tot nu ai dreptate, pentru ca un copil de 16 ani, care nu are cetatenie engelza, nu are ce cauta nesupravegheat in Anglia si nici dreptd e munca nu are!
Da, muncesc copii de 16 ani, care sunt cetateni englezi si care au domiciliul stabil in UK.
Ceea ce-i total exclus unui copil din Romania, sa mearga sa lucreze acolo pe cont propriu, la 16 ani!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru falokrat):

Cum poate sa ajunga fata asta de 16 ani sa munceasca legal in Anglia, cand ea nu poate iesii din tara ca-i ilegal sa iasa neinsotita?
In plus, nici un copil strain nu are drept de munca in Anglia, ti-am mai spus, trebuie sa fie cetatean englez ca sa aiba acele drepturi mentionate de tine!

Răspuns utilizator avertizat
| peperonies a răspuns:

Da, se poate.

Răspuns utilizator avertizat
| RaduCiprian a răspuns:

Da, se poate, de exemplu babysitter

| Andreeaa20 a răspuns:

Poti sa lucrezi ca servitoare sau de ce nu la o fabrică salariul este foarte bun Să îți spun un lucru dacă ai cunoștințe comune te angajează fără sa îți ceară studii