| SlenderMan299 a întrebat:

TPU! Cand fumezi o tigara, ce inseamna mai exact termenul de,, tras in tine". Adica inghiti fumul sau cum?

4 răspunsuri:
| Anddreee a răspuns:

Adica il tragi in plamani, nu il tii in gura.

| freakazoid a răspuns:

Dupa ce tragi fumul in gura, faci miscarea pe care o faci cand inspiri pe gura. Astfel fumul se va duce in pulmoni. Dupa ce o sa faci asta o sa ai impresia ca te arde laringele, o sa tusesti, e normal, asa e la inceput.
La sfarsit dupa ce vei fuma o perioada indelungata, iti va ramane o mazga pe gat, pe care nu o vei suporta dimineata, respiratia iti va mirosi a scrumiera, deloc placut. Mai bine nu te apuci! Plus ca economisesti 15 lei.

| Quiin a răspuns:

Adica tragi in piept.

| Adrian983 a răspuns:

Inseamna ca inspiri fumul in plamani, il inhalezi ceea ce nu este bine.Nu te apuca de tigari pentru ca fac doar rau. Tigarile sunt ca si gloantele, au acelasi scop, doar ca difera timpul. Tigarile ucid!