| Loredana123 a întrebat:

Trebuie sa-mi fac analizele pentru un job. Mi s-a spus sa.mo cumpar 2 recipiente pentru materii fecale, unul uscat si unul cu gel. Am programare la 17 si mi s-a spus sa nu mananc dulce pana atunci. Intrebarea mea este : ambe recipiente sunt pentru materii fecale sau este unul pentru urina(cel uscat) si unul pentru materie fecala ( cel cu gel). Am nevoie de cineva sa ma lamureasca ca eu habar nu am cum sa procedez. Le fac dimineata, le pun la frigider? Helpppp

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ai curajul sa le pui la frigider, unde ai si mincarea? happy
In ce priveste urina, e indicat sa faci de dimineata, imediat cum te-ai sculat, lasi un jet sa curga, si apoi umpli recipientul, asa e cel mai indicat. Cit priveste scaunul, nu stiu daca poti sa comanzi sa apara dimineata happy, doar la cineva stiu ca apare regulat, in fiecare dimineata inainte de a pleca la job, asa ca va trebui sa il iei cand apare. Gelul din recipient e probabil tocmai pentru ca sa se pastreze cit mai bine, deci nu trebuie pus la frigider, insa e indicat sa fie pus la un loc racoros.
Spor la treaba la noul tau job!

| Loredana123 explică (pentru cristi202):

Asa mi s-a spus. Probabil s-a referit acel recipient si dupa sa plec cu el?

| Staif a răspuns:

Nu stiu ce este acel recipient cu gel.
Dar stiu ca la laborator, analizele se primesc doar dimineata, nicidecum la ora 17.