| anonim_4396 a întrebat:

Unde as putea fuma narghilea in Bucuresti si cam cat costa? dau funda

2 răspunsuri:
| Silvia93 a răspuns:

1. Valea Regilor este un loc deja consacrat pentru fumat narghilea in pasajul Villacrosse, poate si pentru ca este cel mai vechi. Cafeneaua este cu specific egiptean si ofera pe langa narghilele, cafea la nisip, ceaiuri si tot felul de bauturi. Muzica si atmosfera sunt foarte misto, asa ca merita sa alegeti acest loc daca aveti chef de ceva exotic si lejer, fara decoruri bogate si cine stie ce pretentii. Cafeneaua Valea Regilor se afla pe Calea Victoriei la nr. 16-18-20.

2. Ali Baba se afla la Piata Muncii, are o terasa frumoasa, cu narghilele langa mese. Daca va e frig la terasa, puteti sa stati inauntru, intr-o sala spatioasa, decorata in stil oriental, cu camile din lemn, palmieri, faianta pictata, tablouri inspirate parca din 1001 de nopti, perne cu motive orientale, unde daca aveti noroc o sa aveti parte si de un spectacol de dans din buric. Servirea e ireprosabila, toti sunt draguti, iar nota de plata, desi vine intr-o cutie frumos decorata, nu o sa va dea emotii deloc. Ali Baba se afla pe Soseaua Mihai Bravu nr. 213. Meniul si preturile le gasiti aici.

3. Krishna Caffe este un bar cu atmosfera orientala, unde poti sa te lafai pe perne, sa bei ceaiuri si cafele, sa asculti muzica indiana sau arabeasca si sa fumezi narghilea cu tot felul de arome intr-un decor de 1001 nopti. Krishna Caffe este ca un fel de labirint, cu multe camere mai mici sau mai mari, unde poti alege un loc oricat de intim vrei. Cand vrei sa chemi chelnerul, trebuie doar sa suni dintr-un clopotel. Krishna Caffe se afla pe Bulevardul Mihail Kogalniceanu nr. 17. Mai multe detalii pe pagina lor de Facebook aici.

4. Ramayana Cafe este situat pe langa gara si are un decor cu adevarat fabulos. Draperii grele, perdele, statuete, lampi, vitralii, perne, muzica orientala bine aleasa, fac din acest loc unul cu adevarat exotic. Cafeneaua Ramayana este deschisa non-stop, iar narghileaua costa intre 25 si 30 de lei. Meniul si preturile le puteti consulta aici. Ramayana Cafe se afla pe strada Baldovin Parcalabul Nr. 11, Sector 1.

5. Green Tea este o ceainarie unde pe langa ceaiuri, briose, biscuiti de casa si felii de tort, puteti alege sa fumati narghilea.
Putine locuri din Bucuresti sunt bune si pe timp de vara si pe timp de iarna. Green Tea este unul dintre ele si mai este si pozitionat intr-un loc placut din oras, aproape de Hala Traian, pe o straduta linistita, intr-un cartier de case. Green Tea are o frumoasa terasa in gradina, plus mai multe saloane cu diverse specificuri. La Green Tea se fumeaza doar in curte, la terasa. Green Tea se afla pe Str. Dr. Burghelea Nr. 24, Sector 2, Bucuresti.

funda?

| Silvia93 a răspuns:

Pretul difera de arome si chestii
in jur de 40-100 lei max