| vreaubebe a întrebat:

URGEEEENTA! VA ROG MULT!
am obtinut un certifiacat prenuptial saptamana trecuta dar trebuie sa amanam cununia, se mai poate elibera unul saptamana asta( maine) pentru a oficia cununia saptamana viitoare?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate stiu certificatul prenuptial este valabil 14 zile. Daca nu te poti casatori in termenul de valabilitate atunci poti obtine un alt certificat prenuptial, nu este interzis. Numai bine!

| luciana200972 a răspuns:

Pai,dc e asa grav tb sa mergi sa intrebi de acolo de unde l-ai scos pe primul