| RedHead25 a întrebat:

URGENT!
Am un laptop Sony vaio model SVE1112M1EP si dintr-o data a inceput ventilatorul sa se auda ca un aspirator, iar dupa 3 min s-a inchis. Am observat ca daca intru prin safe mode nu are nimic, si daca intru normal incepe din nou sa faca urat.
De la ce poate fi si cum se poate rezolva!
Va multumesc!

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Daca la normal nu mai merge bine, se inchide, atunci nu-l mai folosi du-l la un depanator daca vrei sa nu-l strici de tot! S-a ars ceva in el si se incalzeste foarte repede iar ventilatorul nu dovedeste sa-l raceasca si se inchide, de aceia trebuie sa-l vada un depanator! Bafta!