| victoria2007 a întrebat:

Va rog ajutati-ma cineva. am word 2010, imi trebuie continutul textului (teza) sa fie pe toata latimea foii. insa nu stiu care e cauza, nu se primeste riminind foarte mult interval intre cuvintele din rinduri scurte. sper ca ati inteles. m-am uitat si la setari, nimic nu schimba! stie cineva cum trebuie de facut?(((

1 răspuns:
| emylian92 a răspuns:

Eu am word 2003, dar cred ca in mare parte e acelasi lucru.
daca am inteles eu bine, e vorba de spatierea dintre cuvinte.
mai intai selectezi tot textul si dai sus la Format / Paragraph / Spacing. Acolo le setezi cum ai tu nevoie.
Daca nu e asta, dai la Format / Paragraph / Indentation si la fel le pui cum vrei tu.
Sper ca ti-am fost de ajutor