| georgel96 a întrebat:

Pentru anularea formatelor aplicate textului din word cuvintele cu hyperlink, bold, italic, underline, etc. Unde trebuie sa dau.
Primul raspuns primeste FUNDA.

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Format> Styles And Formatting si o sa ti se deschida o fereastra in dreapta unde selectezi clear formatting. Inainte trebuie sa selectezi textul pentru care stergi formatul. Ca sa-l selectezi pe tot, poti apasa CTRL+A.

| georgel96 explică (pentru JustCosmin):

Si de hyperlink cum scap tot instrumentul se aplică selecţiei instrumentul Clear formatting?

| JustCosmin a răspuns (pentru georgel96):

Pentru hyperlink, selectezi textul respectiv si dai click dreapta pe el si ai optiunea remove hyperlink.

5 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Format> Style And Formatting si o sa ti se deschida o fereastra in dreapta unde selectezi clear formatting. Inainte trebuie sa selectezi textul pentru care stergi formatul. Ca sa-l selectezi pe tot, poti apasa CTRL+A.

| Liptonel a răspuns:

Salut, pai selectezi din nou textul respectiv caruia vrei sa ii anulezi acel format, si mai apesi odata pe formatul care il are ( de obicei cele pe care le are apar in acel tab facute cu un gri. )

| georgel96 explică:

Pai trebuie sa selectez doar un instrument, acela este CLEAR FORMATTING?