| PsychoDreamer a întrebat:

Va rog, cum sa instalez driver-ul pentru canon lbp 2900b la windows 7? pls.)

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Simplu. Intri in Control Panel/System/Hardware/Device manager si o sa gasesti acolo ceva cu semn galben (?). Dai click dreapta pe el si Update driver si cu CD-ul imprimantei in computer. Computerul va cauta singur driverele.

| PsychoDreamer explică (pentru Salontanul):

Mersi mult pentru sugestie, dar nu am gasit nimic cu semn galben si nici nu am CD cu driver, iata care e problema. Am extras din net un driver dar nu ma pricep cum sa-l instalez.

| Salontanul a răspuns (pentru PsychoDreamer):

Gasesti semnul galben cand imprimanta e pornita. Daca nu-l gasesti e o problema de comunicare intre imprimanta si computer. Schimba cablul. Daca atunci merge e de vina cablul. Daca nu, du-te cu imprimanta la un vecin si incearca la el. Daca la el merge inseamna ca portul USB al calculatorului e defect. Daca nu ai CD si driverele sunt arhivate, dai click pe arhiva, se instaleaza, restarteaza computerul si da-i sa caute driverele cum ti-am spus mai sus daca ai rezolvat cu recunoasterea imprimantei.

| PsychoDreamer explică (pentru Salontanul):

Am reinstalat win, si el automat a inceput incarcarea driverului pentru imprimanta, dar a esuat (

| Salontanul a răspuns (pentru PsychoDreamer):

Inseamna ca-i ceva bai ori cu imprimanta, ori cu driverul, ori cu computerul. Incearca cu driverele mai noi de aici: http://software.canon-europe.com/products/0010177.asp. Daca nici asa nu merge vorbeste cu un specialist care poate veni acasa la tine.

| PsychoDreamer explică (pentru Salontanul):

am extras un driver si merge perfect, mersi pentru ajutor happy