| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos sa-mi spuneti, daca stie cineva, cum se pot curata picaturile de ceara de lumanare de pe o podea din granit.Este vorba despre o biserica.Multumesc foarte mult.

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Ziar si fier de calcat incins

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceara iese cu apa fiarta daca este vorba de granit, sau cu spatula, cel mai bine, o spatula prevazuta cu un maner lung si cam atat daca folositi substante chimice din comert gen domestos, se deterioreaza calitatea granitului, in timp.

| nnnnnnnnnn a răspuns:

Scuze nu stiu:am fost la Denii si mi-am cumparat o geaa noua draguta si am murdarit-o cu putina ceara si se vede nu stiti cu ce se duce? va rog raspuns rapid dau funda :

| nnnnnnnnnn a răspuns:

Scuze nu stiu:am fost la Denii si mi-am cumparat o geca noua draguta si am murdarit-o cu putina ceara si se vede nu stiti cu ce se duce? va rog raspuns rapid dau funda :

| nnnnnnnnnn a răspuns:

laughing am gresit de 2 ori era geaca noua