Întrebare recomandată | Stelian2015 a întrebat:

Cu ce anume se poate curata ceara de lumanare de pe geam?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca este pe sticla se poate cu o lama de barbierit frecnd aproape paralel cu sticla. Daca este pe geam de plastic (la masini de exemplu) apa calduta cu detergent si o carpa moale sau un burete fin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Mersi de raspuns. A functionat detergentul cu apă calda spre fierbinte, lasat peste noapte, pe suprafata geamului.
Din toate aleg raspunsul tau. prima varianta, nehhh, as fi zgariat geamul. big grin

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi pentru apreciere! Nu ai fi zgariat geamul. Eu am scos asa ciment intarit. Se face paralel cu geamul nu la 90 grade.

| Stelian2015 explică (pentru Salontanul):

Am mai pus o intrebare, ma poti ajuta? si iti dau funda din nou

| Salontanul a răspuns (pentru Stelian2015):

Sa vad.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cu lama; cu benzină; etc.

| Lucaefericit a răspuns:

Poti sa incerci sa dai cu o carpa uda peste ceara pana se ia sau sa o racai cu ceva

| 14bubulina a răspuns:

Pai ai puteao incalzi cumva si apoi se ia ....forte bine

| yuno135 a răspuns:

Incearca cu asta:
-Cleffekt,
-spirt,
-sapun.