| Miihaa a întrebat:

Voi ce browser folositi?
Eu folosesc Chrome si uneori mananca resurse foarte multe. Ma uit in Task Manager si vad uneori ca pentru un singur tab deschis sunt deschise o groaza de procese.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Firefox si foloseste 662 K abia.

| Adry05 a răspuns:

Eu folosesc Opera. Google chrome imi facea o gramada de probleme. Gen nu puteam sa deschid anumite lucruri, nu stiu sa descriu, oricum ciudat. Folosesc Opera de foarte mult timp si sunt extrem de multumita. Are multe mici avantaje fata de alte browsere cum ar fi faptul ca la inceput cand teschizi un nou tab ai posibilitatea sa asezi linkuri pe care le accesezi mai des si doar cu un click ajungi pe pagina dorita.
Mai are optiunea de a-ti deschide cand deschisi browserul ultimele pagini accesate (poti scoate aceasta optiune din setari)
Eu pe asta ti-l recomand. happy

| RareşTPUro a răspuns:

Mozilla Firefox folosesc si nu consuma prea mult. Doar cand folosesti mai multe tab-uri ce merg mai greu. Cum ar fi: deschizi Facebook, umbli pe el, pe urma deschizi TPU spre exemplu si umbli si pe el, incepe sa consume peste 700 MB din RAM.

| aCek1ng a răspuns:

Eu folosesc tot Chrome si nu am avut probleme de genul.

| HandaSei a răspuns:

Eu unul m-am mutat de ceva timp pe Opera și crede-mă că e mult mai bun din toate punctele de vedere! Îl recomand cu încredere! ^.^

| Piratul10 a răspuns:

Safari,IOS is GOD

| Miihaa explică (pentru Piratul10):

Yes, i kmow. De aceea vreau sa imi iau iPhone. acum am numarat si am deschise 13 procese de chrome

| catalinus13 a răspuns:

Eu iti recomand cel mai nou browser aparut vivaldi https://vivaldi.com/ merita sa il iei si nu mananca asa de mult ca chrome

| Cristian_Ciky_1997 a răspuns:

Eu am Chrome si imi maninca 1G Ram.

| Miihaa explică (pentru Cristian_Ciky_1997):

Si mie tot 1 GRam si mi se pare foarte mult fata de celalalte aplicatii.