| TupacAlive a întrebat:

Voi credeti ca suntem singuri in univers?
Argumentati raspunsul dat...

Răspuns Câştigător
| H4cK3r a răspuns:

Trebuie sa fii ipocrit si ignorant sa crezi ca suntem singuri intr'un spatiu infinit.

11 răspunsuri:
| 3thera a răspuns:

Sigur ca nu suntem. Exista miliarde de stele, planete cum vrei sa le numesti si galaxii si toate alea.Nici nu pot gandi ca suntem singuri.Iti dai seama ca mai trebuie sa existe pe undeva prin infinit vreo planeta care implineste conditiile necesare vietii.Chiar si microorganismele sunt considerate "extraterestrii", asa ca sigur ca nu suntem singuri.
Acum nu va ganditi la "extraterestrii" ca la chestii mari si verzi ca in filme pentru ca e absurd laughing.

| 3thera a răspuns:

@alecs245 Crezi ca cei de la Nasa ascund ceva? Ei chiar cred ca suntem atat de prosti? Nu stiu ce sa zic...

| itscloudyoutside a răspuns:

Universul este mult prea mare pentru a fi singuri in el. Si sunt atatea miliarde de stele doar in Calea Lactee. Si daca macar pe o singura planeta din fiecare sistem solar ar exista viata ar insemna ca exista enorm de mult civilizatii.

| Piableu a răspuns:

Toti cei de la NASA au zis ca sunt 100% sanse sa existe si alte forme de viata in univers. Si eu ii cred pe cei de la NASA.

| emiitzzy a răspuns:

Daa sunt foarte sigura deoarece dumnezeu ia creat peoameni dupa chipul si asemanarea lui nu exista extraterestrii acum ca mai sant specimene pe terra asta-i alta fazalaughingrolling on the floor)

| lowfive a răspuns:

Bineinteles ca nu. E foarte egoist din partea noastra sa credem ca noi suntem singura planeta cu viata intr-un univers din care cunoastem doar o parte nesemnificativ de mica.

| spyke321 a răspuns:

Nu. Nu cred ca suntem singuri in univers deoarece universul este infinit si plin de mistere

| alecs245 a răspuns:

Eu totusi cred ca nu suntem singuri in univers deoarece sau descoperit atatea cum ar fi :al II-lea pamant, NASA a ascuns existenta a OZN-urilor timp 50/60 ani, am gasit un articol pe internet cum ca NASA editeaza pozele facute in spatiu, pe planeta acei robotzi care exploreaza planeta Marte au gasit multiple dovezi ca ar exista viata pe aceasta planeta.

| alecs245 a răspuns:

Eu nu zic ca ne cred prosti dar daca nu ar ascunde ceva in mod sigur am sti mult mai multe despre univers si munca lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece universul este infinit cred 100% ca mai exista si alte forme de viata iar acesta teorie a fost confirmata de un specialisti pentru ca noi suntem creati din unele particule care provin de pe Marte adica suntem martieni big grin si exista multe alte forme microscopie in univers dar este posibil sa existe si alte forme de viata in univers la fel de destepte ca noi sau chiar mai inteligente.

| Beni_2792 a răspuns:

Ionut oficial esti bou laughing. Cati ani ai? 5?