| DouaPuncteD a întrebat:

Voi credeti in acele "farmece". Daca da, de ce? Daca nu, de ce? Justificatihappy.

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cred si incerc sa ma feresc de ele(prin rugaciuni). Cred fiindca si Biserica Ortodoxa crede si are rugaciuni pentru alungarea farmecelor si blestemelor.Mereu au existat vrajitoare, farmece si blesteme si asta se stie in istoria si prezentul religiei

| Gicone a răspuns:

Da, de ce s-a mai spune de ele daca nu ar exista, in plus cam 90% sunt sataniste happy

| thealchemist a răspuns:

E prea mult de explicat ca sa-ti raspund cu privire la motive. crede-ma pe cuvint, exista, dar e bine sa nu ai de-a face cu ele.

| LonelyAngel95 a răspuns:

Nu's superstitioasa straight face. De ce nu stiu.