| Evelinmariaa a întrebat:

Vreau sa dau la academia de poliție. Va rog sa imi dati cat mai multe detalii in legătura cu asta.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toate detaliile le gasesti pe site-ul Academiei de Politie "Alexandru Ioan Cuza", orientativ in Admiterea 2017 si exact in Admiterea 2018, o sa fie afisata prin ianuarie-februarie 2018.
De asemenea te poti interesa la IJP din judetul tau, la compartimentul de resurse umane, acesta se ocupa cu recrutarea pentru A.P.

| Adry05 a răspuns:

Intrebi tu strict ce te intereseaza ca n-are lumea de unde sa stie ce vrei tu sa stii.

| JaneEyer a răspuns:

Nu sunt expertă în domeniu, dar ştiu de la prietenii mei că trebuie să dai o probă psihologică, o probă sportivă, o probă de gramatică a limbii române, o probă de istorie şi una de engleză (grile). Până anul acesta trebuia sa ai de asemenea cel puţin 1.65, dar s-a modificat şi nu mai este un criteriu. Pentru mai multe detalii, accesează: http://adevarul.ro/......index.html